en-flag

Aktuality 2013

Tepláreň rozširuje svoje siete do centra mesta

Po nedávnom rozšírení tepelnej sústavy na Národnej ulici pripravuje Žilinská teplárenská, a. s., dva nové projekty na zabezpečenie vykurovania distribučnej teplárenskej siete aj v širšom centre mesta a to na uliciach Hálkova a Veľká Okružná. Hlavným motívom je ekologickejší, jednoduchší a lacnejší spôsob vykurovania v tejto oblasti.

Čítať celý článok...

Cena tepla pre rok 2014

Žilinská teplárenská, a.s. aktuálne zasiela svojim odberateľom pripravené objednávky na potvrdenie množstva tepla, ktoré plánujú odoberať v roku 2014, v súlade s Vyhláškou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ďalej len ÚRSO) č. 222/2013 zo dňa 11. Júla 2013, ako jeden z hlavných vstupov pre cenové konanie, ktoré bude ukončené Rozhodnutím ÚRSO o cene tepla pre Žilinskú teplárenskú, a.s. ako regulovaného subjektu. Potvrdenú objednávku odberatelia zasielajú na adresu ŹT, a.s. najneskôr do 30.8.2013. Návrh ceny tepla musí ŽT, a.s. predložiť na schválenie URSO najneskôr do 30.9.2013.

Čítať celý článok...

Výročná správa

Na našej web stánke sme uverejnili Výročnú správu pre rok 2012. Nájdete ju na tomto odkaze.

Žilinská teplárenská 46 rokov tepla pre Žilinu

V magazíne komunálna a priemyselná energetika vyšiel článok - Žilinská teplárenská 46 rokov tepla pre Žilinu

zdroj: http://www.kome.sk/pdf/komeweb-2-2013.pdf

Žilinská teplárenská, a. s.

 Žilinská teplárenská, a. s., je dominantným producentom tepelnej a elektrickej energie v Žiline a jej najbližšom okolí. Spoločnosť prevádzkuje kogeneračný zdroj s inštalovaným tepelným výkonom 289,3 MWt a inštalovaným elektrickým výkonom 49,7 MW. Ročne vyrobí od 90 do 100 GWh elektrickej energie a do tepelných rozvodov dodá od 1,9 do 2,0 TJ tepelnej energie. Spoločnosť zamestnáva 200 ľudí.

Čítať celý článok...

Najekologickejší zdroj energie v regióne

Žilinská teplárenská, a. s., je dominantným producentom tepelnej a elektrickej energie v meste Žilina. Spomedzi teplární je treťou najväčšou v krajine a teplo dodáva za jednu z najnižších cien z porovnateľných zdrojov na Slovensku.

Čítať celý článok...

Tepláreň obnovuje siete a získava nových zákazníkov

Väčšina Žilinčanov si počas uplynulých týždňov všimla intenzívne zemné práce na Národnej a Milcovej ulici. V súvislosti s plánovanou rekonštrukciou Národnej ulice, ktorú Žilinčania stále nazývajú aj Masaryčka, tu Žilinská teplárenská, a.s., obnovovala svoju tepelnú sieť.

Čítať celý článok...

Stránka 1 z 2

Naša adresa

ŽILINSKÁ TEPLÁRENSKÁ, a.s.

Košická cesta 11

Žilina

011 87

e-mail:  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

 

Dôležité kontakty

 Zákaznícka linka
 24 hod. služba

Tel: 041/5064 222


 Pracovná doba:
 Po – Pi, 8h – 16h

Tel: 041/5064 240 Mimopracovná doba:
 Recepcia/vrátnica:

Tel: 041/5064 288